שאלות ותשובות קורונה

סטודנטים יקרים!

לרשותכם שאלות ותשובות, והדרכה על התחברות לשיעורים המקוונים.  

ניתן לפנות אלינו עם כל שאלה, בפייסבוק, אינסטגרם, מייל - office.jce@gmail.com, וב-WhatsApp שלנו  - 026591867 -  ואנו נשמח לענות 😊

שלכם, גם ברגעים הקשים ❤
אגודת הסטודנטים בעזריאלי.

שאלות ותשובות

כיצד אני מתחבר לזום?


הכנו עבורך מדריך וידאו מקצועי ממש כאן - מעבר לסרטון הזום
האם ניתן להגיע ללמוד במכללה לימוד עצמי?


נכון לכרגע ולמשבר הקורונה, לפי הנחיות משרד הבריאות אין לצאת מהבית אלא לצורך חיוני, לכן המכללה תהיה סגורה לסטודנטים בתקופה זו עד לעדכון ההנחיות.
האם החופשות נדחות?


נכון לעכשיו החופשות ממשיכות כמפורט בלוח חופשות המפורסם באתר המכללה- מעבר ללוח חופשות
האם כלל הקורסים יועברו באותה הדרך?


לא, חלק מהקורסים יהיו מוקלטים מראש, חלק יעברו בZOOM וחלק יהיו שילוב של הקלטות וZOOM- פירוט לגבי כל קורס מצוי באתר הקורס בתחנת המידע.
האם השיעורים המקוונים יהיו מוקלטים?


ביקשנו מכלל המרצים שכלל השיעורים המתקיימים בZOOM יהיו מוקלטים על מנת שסטודנטים אשר אינם יכולים לצפות בשעה של הקורס, מכל סיבה שהיא, יוכלו לצפות בשעה שנוח להם. הרוב המוחלט של המרצים במכללה נענו לבקשה ועושים זאת אך לצערנו ישנם מרצים בודדים שאינם עושים זאת. במידה ומרצה אינו מקליט קורס אשר אתם רשומים אליו - אנא פנו לאגודת הסטודנטים ונעשה הכל על מנת לשנות זאת. אנו רואים חשיבות עליונה בכך שבתקופה זו יוקלטו הקורסים על מנת שכלל ציבור הסטודנטים והסטודנטיות יוכלו לצפות בקורסים וללמוד בצורה מיטבית בכל שעה.
האם ישנה נוכחות חובה בקורסים המקוונים?


מצ"ב עדכון #1 בנושא - ככלל אין חובת נוכחות בשיעורים. יש מספר קורסים בהם תהיה נוכחות חובה (יפורט בסילבוס הקורס). בקורסי אנגלית אין נוכחות חובה עם זאת אנו ממליצים לקחת חלק פעיל בשיעורים. ינתנו עבודות עם ציון על החומר הנלמד בשיעור. עדכון #2 - בקרוב
מה קורה עם מבחנים?


מועדי ב' של סמסטר א' נכון לעכשיו נדחו עד להודעה חדשה לאור הנחיית משרד הבריאות שלא לקיים בחינות במתכונת הרגילה. ההנהלה האקדמית של המכללה מחפשת חלופות. בקרוב צפויות הנחיות חדשות בנושא, נעדכן.
מה קורה במקרה של קורס המשך שסטודנט לא עבר את מועד א' ומועד ב' נדחה בגלל הקורונה?


סטודנט אשר בקורס קדם X מחכה למבחן מועד ב', ונכשל במועד א', יתאפשר לו לגשת לקורס המשך Y, המצריך את קורס קדם X כתנאי להרשמה.
מה קורה עם מבחנים ארציים כמו מבחן אמי"רם, פסיכומטרי, בחינות ארציות, בחינות מכשירות וכדומה?


המרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל"ו), הודיעו על ביטול בחינות מטעמם עד להודעה חדשה ובכללן בחינת הפסיכומטרי, אמי"ר ואמיר"ם. התפתחויות ועדכונים - באתר שלהם. נעדכן גם כאן כשיהיה עדכון חדש.
מה קורה עם קורסי מעבדה?


נושא זה הוא אחד מנקודות התורפה העיקריות של המעבר למערכת הלמידה המקוונת. ביטול השיעורים הפרונטליים וחוסר האפשרות להגעה למוסדות הלימודים מובילה להשלכות קשות, ביניהן ביטול קורסי המעבדה שאי אפשר ללמוד אותם בצורה מקוונת. הפתרונות המוצעים של למידה מרחוק עשויים לצמצם מאוד את גודל הפגיעה בלימודים אקדמיים בסמסטר הנוכחי, אך יחד עם זאת, למידה מקוונת לא נותנת מענה לכל קורסי המעבדה. נכון לעכשיו קורסי המעבדה של הסמסטר הנוכחי נדחו עד להודעה חדשה. נעדכן כשיהיה לנו עדכון בנושא כמובן.
אם אין לי גישה למחשב אישי/אינטרנט איך אוכל להצטרף ללמידה המקוונת?


אגודת הסטודנטים יחד עם המכללה ידאגו לכל סטודנט אשר באמת צריך עזרה בהשאלת ציוד. הכירו את "סיירת קורונה" של אגודת הסטודנטים - סיירת קורונה
האם יש אתרים נוספים שמציעים למידה מקוונת בחינם בתקופה זו?


כן. מעבר לקורסים המקוונים שהמרצים מעבירים, יש אתרים שמציעים, לאור המצב, גישה מקוונת חינמית לקורסים נוספים שיכולים לעזור בהבנת החומר הנלמד והכנה למבחנים. האתרים הם: GOOL- האתר יונגש חינם, בשלב הראשון, עבור הסטודנטים בשנה א'. לאחר מכן תבחן הנגשה של האתר לסטודנטים בשנה ב'. בשלב השלישי, תבחן הנגשה של האתר לכלל הסטודנטים במכללה. דני באומן - יציעו את כל הקורסים בחינם לתקופה של חודש - מעבר לאתר דני באומן (קוד קופון MATANA)
למי אני יכול לפנות בתוך המוסד שלי?


התפקידים הרלוונטים אליהם ניתן לפנות במוסדות האקדמיים: 1) אגודת הסטודנטים: אנחנו פה כדי לתת מענה לכל בעיה ושאלה בכל תחום שהוא. דרכי ההתקשרות לאגודה: - מייל- office.jce@gmail.com - משרד האגודה בטלפון: 02-6591867 - whatsApp אגודה : 02-6591867 - פייסבוק אגודה- "אגודת הסטודנטים בעזריאלי". - אינסטגרם 2) דיקאנט הסטודנטים- טלפון - 02-6588086, בימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 8:00-13:00. 3) יועץ המכללה- באמצעות המייל eyalkr@jce.ac.il 4) פיתוח קריירה ובוגרים- באמצעות המייל sarittz@jce.ac.il 5) קשרי אקדמיה קהילה- באמצעות המייל orhu@jce.ac.il תמיכה טכנית- פניה למחלקת תקשוב בתחנת המידע. 6) מכינות- באמצעות המייל naamali@jce.ac.il 7) שכ"ל- בימים א'-ה' בין השעות 10:00-14:00 בטלפון 02-6588071 ובאמצעות תחנת המידע.
קשיים מצד המרצים בהעברת שיעורים


רובנו גדלנו לעולם טכנולוגי בו היכולת שלנו ללמוד מערכת ממוחשבות מהירה יחסית. עם זאת, המרצים שלנו עדיין מתמודדים עם קשיים בתוכנת ה-ZOOM .בתקופה זו עלינו לגלות סבלנות.
איפה אפשר למצוא את סרטוני השיעורים המוקלטים?


1) שיעורים בZOOM- באתר הקורס. 2) שיעורים מוקלטים- בVOD המכללה: שיעורים מוקלטים
בעקבות משבר הקורונה, יצאתי לחל"ת, האם מגיעים לי דמי אבטלה?


מי שיצא לחל"ת ל30 יום ומעלה זכאי לקבל דמי אבטלה במידה ועומד בתנאי הזכאות. זכאים לדמי אבטלה: 1) כל מי שהוצא לחל"ת ל-30 יום ומעלה. 2) תקופת העבודה הנדרשת לקבלת דמי אבטלה קוצרה מ-12 חודשים ל-6 חודשים בלבד. 3 )קבלת דמי האבטלה מתאפשרת גם למי שהועסק במשרה חלקית או במשרה שעתית. 4) אחוז השלת דמי האבטלה (40%-80%) נקבע לפי בסיס אחוז המשרה ובהתאמה לחוק שכר מינימום. 5) עובד אשר יוצא לחל"ת או מפוטר, עליו לדרוש מהמעסיק טופל בל/1514 6) אין קבלת קהל בביטוח לאומי ובשירותי התעסוקה וכל טפסי ההגשה הם מקוונים. מיום היציאה לחל"ת/פיטורין יש להיכנס לאתר שירותי התעסוקה ולהצהיר על יציאתכם\ן. לחל"ת/פיטורין וכמו כן להיכנס לאתר ביטוח לאומי ולהגיש את הטפסים הרלוונטים. 7) מי שעובד ביותר ממקום אחר ויצא לחל"ת באחד מהם: צריך להגיש את המידע על ההכנסות משני מקומות העבודה. דמי האבטלה יחושבו בהתאם. מצורף קישור עם מענה לשאלות של ביטוח לאומי- מענה ביטוח לאומי
עבדתי במשמרות והשכר שלי היה נמוך מאוד, כיצד יחושבו דמי האבטלה?


דמי האבטלה מחושבים לפי שישה חודשי העבודה האחרונים. במידה וקיבלת שכר נמוך יותר מהמינימום (בהתאם לאחוזי משרה) חישוב האבטלה יבוצע לפי שכר מינימום. לעוד תשובות לשאלות בנושא טוב לקרוא באתר ביטוח לאומי: מעבר לביטוח לאומי
אני עובד/ת אצל שני מעסיקים ויצאתי לחל"ת באחת מהעבודות, האם אני זכאי/ת?


כן. במידה והיציאה לחל"ת היא ל-30 יום ומעלה ויש עמידה בתנאי הזכאות, יש לשלוח את כלל הטפסים משני המעסיקים, והסכום ייחשב מתוך ההכנסה הכללית. לעוד תשובות לשאלות בנושא טוב לקרוא באתר ביטוח לאומי: מעבר לאתר ביטוח לאומי
כבר שילמתי לרב-קו סטודנטיאלי חופשי שנתי/סמסטריאלי האם מגיע לי החזר?


ניתן לפנות לאתר "רב קו אונליין" ולבקש לבטל את העסקה, כמו תמיד, אבל ההחזר יהיה חלקי בלבד ולפי תנאי העסקה. מתקיים כרגע שיח מול משרד התחבורה, בבקשה להאריך את תוקף ההסדר במקום לבטל את העסקה.
האם ישנו את פריסת תשלומי שכר הלימוד?


 • תשלומי שכ"ל חודש מרץ (תאריך תשלום 15.3.2020) יידחו לסוף חודש אפריל (תאריך תשלום 30.4.2020)
 • תשלומי שכ"ל חודש אפריל (תאריך תשלום 15.4.2020) יידחו לסוף חודש מאי(תאריך תשלום 31.5.2020)
 • סטודנט אשר לא יוכל לעמוד בתשלומי שכ"ל בזמנים החדשים- מתבקש לפנות בתחנת המידע למדור שכ"ל ולבקש דחיה נוספת. כל פניה תישקל בכובד ראש ותיענה בהתאם.
 • סטודנט אשר יכול לשלם את שכ"ל הלימוד מתבקש להקדים ולשלם את התשלומים ולא לדחות אותם.
 • נוסף על כך, במכללה פועלת קרן הלוואות לסיוע לסטודנטים במימון שכר לימוד ללא ריבית- באמצעות קרן שכ"ל, כאשר המכללה נושאת בריבית ההלוואה. מעוניינים בערוץ סיוע זה מוזמנים לפנות למדור שכר לימוד.
אם לא שילמתי שכ"ל, יחסמו אותי בתחנת המידע?


בתקופה זו תחנת המידע לא תחסם בפני סטודנטים אשר לא ישלמו את שכ"ל בזמן. יחד עם זאת, סטודנט שלא יוכל לשלם את שכ"ל בתאריכים החדשים מתבקש לפנות למדור שכ"ל ולעדכן על כך.
האם ניתן לצאת לפעולות התנדבות ועזרה לגיל השלישי?


נכון לעכשיו וכל עוד לא הוטל סגר מלא, הפעילות ההתנדבותית והעזרה לגיל השלישי יכולה להמשיך כרגיל. במידה ונשאלים על ידי שוטר לאן נוסעים, יש להגיד כי הנסיעה היא לצרכי עזרה לאדם מבוגר השייך לאוכ' הגיל השלישי. אם יש כל בעיה ניתן להתקשר למוקד 100 ולבקש לשוחח עם נציג זירת קורונה בחמ"ל ,שם שולטים בכל ההנחיות ויפתרו את הבעיה. במידה ויוטל סגר מלא ייתכן ויהיה צורך במסמך רשמי מטעם גורם מוסמך. אם וכאשר זה יקרה יצאו גם הנחיות בהתאם ונוכל לעדכן בהתאם.
מה הפתרונות כאשר האינטרנט בבית חלש מדי ומפריע ללימודים?


ניתן לפתוח נקודת גישה מהפלאפון למחשב ולהשתמש באינטרנט של הפלאפון. ניתן להוריד ZOOM גם לפלאפון. במקרים חריגים - ניתן להשאיל נט-סטיק מהאגודה אשר מהווה תחליף לאינטרנט הביתי. שירותי המשרד
האם אפשר לקיים אימונים גופניים?


יציאה מהבית מותרת בטווח של עד 100 מטר וגם זה לפרק זמן קצר (10 דקות+-) וכל כן זהו הטווח המותר לביצוע אימונים.
כבד עליכם המשכנתא/ההלוואה?


בנק לאומי מאפשר להקפיא משכנתא: מעבר לאתר לאומי בנק הפועלים מאפשר להקפיא הלוואות: מעבר אתר הפועלים
מתי מותר לצאת הבית נכון ל28.3.2020?


 1. 1) הגעה וחזרה ממקום עבודה המותר על פי התקנות.
 1. 2) הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
 1. 3) קבלת שירות רפואי.
 1. 4) תרומת דם.
 1. 5) מתן עזרה לאנשים בסיכון- לטובת דברים בסיסיים בלבד.
 1. 6) קבלת טיפול במסגרות רווחה.
 1. 7) סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה הדורשים סיוע.
 1. 8) יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום, לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.
 1. 9) תפילה במקום פתוח בלבד (עד 10 אנשים במרחק 2 מטר אחד מהשני).
 1. 10) הלוויה, חתונה או ברית במקום פתוח בלבד (עד 20 אנשים במרחק 2 מטר אחד מהשני).
 1. 11) יציאת אישה לטבילה במקווה נשים ובלבד שתיאמה מראש את מועד הגעתה.
 1. 12) העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות (בהתאם לפקודת צו בריאות העם).
 1. 13) העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.
 1. 14) העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים שאחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.
 1. 15) הליך משפטי.
 1. 16) הפגנה.
 1. 17) הגעה לכנסת.
 1. 18) במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.